محل تبلیغات شما

به محل قرارگیری تجهیزات تأسیساتی یک ساختمان، موتورخانه می گویند. بی شک موتورخانه یکی از بخش های مهم و بنیادی سیستم تأسیساتی هر ساختمانی شناخته می شود. با توجه به اینکه این فضا به عنوان کنترل کننده سیستم های گرمایشی، سرمایشی و تجهیزات الکتریکی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، لازم است طراحی این محل، بسیار کارشناسانه انجام گیرد.

انواع سیستم های موجود در موتورخانه و ونداد تجهیز

طبیعی است تجهیزات موتورخانه در ساختمان های بزرگ توسط یک متخصص و مهندس مشاور و طراح، محاسبه و انتخاب می شود. ناگفته نماند در سازه های کوچکتر استفاده از تجهیزات موتورخانه کاملاً تجربی، سرانگشتی و بدون محاسبات انتخاب می گردد که متأسفانه در اکثر موارد یا جوابگوی کار نیست و یا ظرفیت آن بالاست و به لحاظ اقتصادی و کیفیت بهره برداری، نامناسب است.

تجهیزات موتورخانه در سیستم های صنعتی، متفاوت از سیستم های مسی، تجاری و اداری است. برای مثال، تجهیزات موتورخانه در سیستم های درمانی و بیمارستانی شامل برخی موارد خاص مانند سیستم های تولید و توزیع اکسیژن، تأمین هوای اتاق های تمیز و تولید ازون و غیره می باشد.
می توان گفت سیستم گرمایشی، ‌سرمایشی، تولید آب گرم مصرفی، توزیع و تأمین آب سرد مصرفی و آتشنشانی در تمامی موتورخانه ها مشترک است.

تجهیزات موتورخانه گرمایشی
در ساده ترین حالت، یک موتورخانه گرمایشی شامل دیگ آبگرم، مشعل، پمپ سیرکوله، منبع انبساط و لوله کشی مابین این تجهیزات است. در سیستم گرمایش از کف، مبدل حرارتی واسط حرارت و پمپ ثانویه نیز به تجهیزات اضافه می گردد. در سیستم های گرمایشی که تولید آب گرم مصرفی در موتورخانه انجام می گیرد، از منابع تولید آب گرم مصرفی مانند منبع کویل دار و یا منبع دو جداره و یا مبدل حرارتی صفحه ای و یا مبدل حرارتی پوسته و لوله استفاده می شود.

برای ادامه مطلب می توانید به مجله ونداد تجهیز مراجعه کنید.

در صورتی که قصد خرید هر گونه تجهیزات تأسیساتی از جمله ملزومات موتورخانه دارید، می توانید ضمن انتخاب دستگاه های مورد نیاز خود در فروشگاه تخصصی ونداد تجهیز و م با کارشناسان فروش  و با خرید آنلاین در هزینه ها صرفه جویی کنید.


تهویه مطبوع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه خوشخواب ستارخان خبرنامه بازار عمده فروشی ایران معرفی کالا فروشگاهی نخل موزیک سایت شادمهر کلاسیک دانلود رایگان فیلم و سریال لطفا خوب زندگی کن! اخبار اقتصادی ، تبلیغات و بازاریابی