محل تبلیغات شما

برج خنک کننده چیست؟

برج خنک کننده با معادل انگلیسی  cooling tower یکی از تجهیزات سرمایشی و تأسیساتی ساختمان است که از آن در کاهش و دفع حرارت در کارخانجات ، پالایشگاه ها ،  سازمان ها ، آپارتمان ها و ساختمان های بزرگ استفاده می شود. برج خنک کننده با برقراری تماس بین آب و هوا در نقش یک مبدل حرارتی عمل کرده و باعث خنک شدن آب گرم می شود. از این رو، رایج است که برای دفع گرما از طریق سیستم های سرمایشی، تهویه مطبوع و فرآیند صنعتی از برج خنک کننده استفاده می شود. ذکر این نکته لازم است که نرخ مصرف آب در یک برج خنک کننده تنها در حدود ۵% نرخ مصرف آب در یک سیستم با جریان آب طبیعی است. در نتیجه، برج خنک کننده کم هزینه ترین سیستمی است که با مصرف آب کار می کند. به علاوه، میزان اتلاف آب گرم شده در برج خنک کننده بسیار کم بوده و همین امر باعث می شود تا اثرات سوء زیست محیطی این وسیله تا حد زیادی کاهش یابد. نکته دیگر این که در برج خنک کننده می توان آب را تا حدود ۲ الی ۳ درجه سانتیگراد خنک کرد. دمای هوای مرطوب بسته به میزان رطوبت هوا، معمولاً خیلی کمتر از دمای خشک محیط است.

اساس کار یک برج خنک کننده بر پایه جذب و دفع گرما در یک فرآیند تهویه مطبوع است. در واقع، برج خنک کننده، با جذب گرما از یک فرآیند و دفع آن به فضای بیرون از راه تبخیر، عمل خنک سازی را انجام می دهد. از آنجا که آب موجود در فرآیند خنک سازی در مدار برج خنک کننده برگشت یا اصطلاحاً سیرکوله می شود، غلظت مواد معدنی در آن در اثر تبخیر تدریجی آب افزایش می یابد. بنابراین لازم است تا آبی که به برج خنک کننده وارد می شود، تحت عنوان آب جبرانی برج خنک کننده یا Make Up توسط یک دستگاه تصفیه آب، سختی موجود در آن گرفته شود تا بازدهی و عملکرد برج خنک کننده کاهش نیابد. بر این اساس بسیاری از افراد خرید برج خنک کننده را با خرید دستگاه سختی گیر تکمیل می کنند. ادامه مطلب .

خرید برج خنک کننده از ونداد تجهیز

به عنوان راهنمای انتخاب برج خنک کننده و برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود به مجله تأسیساتی ونداد تجهیز مراجعه کنید. سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع  ساختمان، اهمیت ویژه ای در کیفیت محیط زندگی شما از هر نظر دارد. فروشگاه اینترنتی ونداد تجهیز به عنوان مرجع تخصصی فروش انواع تجهیزات در حوزه تهویه مطبوع، گرمایشی، سرمایشی و موتورخانه، پمپ و سیستم های آبرسانی، استخر سونا و جکوزی، برج خنک کننده ، تصفیه آب و هوا با تنوع بسیار زیاد از لحاظ برند و مدل، با داشتن تیمی فنی و متخصص تلاش دارد تا بهترین کیفیت و رضایت را از آن هموطنان و به ویژه صنعت گران نماید. در صورتی که قصد خرید برج خنک کننده ونداد تجهیز و برندهای مشابه دیگر دارید و نیاز به بررسی و مشاوره دارید می توانید برای اطلاعات بیشتر و همچنین م با کارشناسان فروش ونداد تجهیز تماس بگیرید.


تهویه مطبوع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تخفیف دونی ترنم/ tranom دکوراسیون داخلی گامان تزیین جاوید محمود رضا ولی خانی اینجا همه چی هست اجناس فوق العاده ته قلب آینه عروسک